Proti krádežím litinových poklopů existuje účinná obrana

Proti krádežím litinových poklopů existuje účinná obrana

Současný svět je bohužel takový, jaký je. Říkáme „bohužel“, neboť je plný nešvarů, co někteří z nás svým chováním způsobují ostatním. Náš svět je plný loupeží a krádeží, a to doslova, kamkoliv se podíváte. Že se kradou i litinové dekly od kanálů ud/, už nikoho asi nepřekvapí, takový zoufalec si vypomůže několika desítkami korun, město pak ovšem musí vyplatit ze svého rozpočtu mnohem vyšší částku, kterou stejně nakonec všichni zaplatíme v daňových poplatcích. Co je ale horší – nebezpečí těžkého úrazu. Najet automobilem do otevřeného kanálu může způsobit vážnou dopravní nehodu, a co teprve pád člověka do kanalizační šachty.

poklop

Zájemci o litinové poklopy nemusí být zoufalí

V současné době zájem o kovové poklopy z řad zlodějů nepolevuje, a to přimělo některé nápadité české mozky k hledání řešení, jak krádežím zabránit. A tak se na trhu objevil patentově chráněný vynález české provenience. Jeho původním cílem bylo realizovat zakázku pro země jihovýchodní Evropy, kde lokální mafiánské spolky kšeftovaly s pojistným plněním vozidel u nafingovaných dopravních nehod způsobených otevřenými kanály. O český výrobek je obrovský zájem nejen tam, ale i v dalších evropských zemích, a pochopitelně i u nás.

mřížka

O co se jedná

Jde o zvláštní kovový zámek, který poklop zabezpečuje před násilným otevřením. Montuje se z vnitřní strany a lze jej otevřít pouze speciálním montážním klíčem. Zámek odolává opotřebení, nekoroduje a nepoškozuje jej ani posypová sůl, silný mráz, nebo letní vedro. Nevadí mu ani déšť a splavované nečistoty splaškové vody ze silnic a chodníků. Lze jej namontovat na jakýkoliv typ kovových poklopů, aniž by utrpěla jeho třída (nosnost), pro kterou byl navržen. Zámek tím pádem chrání dekly před krádeží, do kanalizace nelze vniknout, což zákonitě ztěžuje život vandalům a teroristům. Zároveň to brání zvědavosti některých neposedných dětí, které by rády prozkoumaly nebezpečný svět plný fekálií, krys a potkanů.

Comments are closed.