Kam s ní, s tou květinou?

Kam s ní, s tou květinou?

Je spousta  možností, jak si své okolí květinami zkrášlit. Můžete začít od květin, které byste kolem sebe rádi měli a pak k nim vybírat vhodné nádoby. Nebo začněte nádobami a pak do nich vybírejte vhodnou květenu.

květináč

Do čeho je dát

·         Truhlíky
Můžete je zavěsit na balkon nebo jen postavit ke stěně, či do prostoru. Jsou ideální pro převislé letničky, ale hodí se i pro bylinky, abyste je měli v létě čerstvé vždy po ruce. Vybírat můžete  samozavlažovací, aby kytičky vydržely, když odjedete třeba na týden pryč.

·         Staré hrnce
Hodí se hlavně na chalupu, ale i u moderního domu mohou nadělat ještě parádu. Pokud nemáte vlastní, mrkněte se na bleším trhu.

dřevený květináč

·         Staré boty
Trochu netypická nádoba, ovšem pro nějakou menší květinu nebo skalničku jako dělaná. Škrpály po babičce, či dědovi určitě nevyhazujte.

·         Pařezy
Ideální pro skalničky. Pokud najdete v lese nějaký pěkně tvarovaný, kdejaká návštěva Vám ho bude závidět. Ale chce to trpělivost a čas k hledání.

·         Kamenná nebo dřevěná koryta
Z různých typů kamene a různých velikostí. Ať již vyřazená ze stáje nebo nová, jsou ideální pro letničky, cibuloviny, bylinky, i trvalky.

ebook-hvezdne-bricho-za-6-tydnu-728x90-1495697956-1496178148-1500994616.jpg

·         Květináče
Máte na výběr závěsné, samozavlažovací, vysoké, nízké, všech možných tvarů a velikostí. Záleží na květině a jejich umístění. Vybírat můžete z různých materiálů. Nejčastěji jsou na trhu keramické nebo plastové, ale i dřevěné, ratanové, kovové nebo skleněné.

truhlíky

Při rozmisťování nádob myslete na to, co která rostlina potřebuje. Musíte vybrat vhodnou půdu a průběžně ji přihnojovat, aby se květinám v menších nádobách dobře dařilo. Nezapomenout na pravidelnou zálivku a nepřelívat, aby kořínky neuhnily. Vybrat správné místo na slunci, některé květiny snesou přímé slunce, jiné pouze stín. A pozor také na průvan, ten může někdy také škodit. S květinami je to trochu alchymie, ale i metodou pokus – omyl se dá dosáhnout dobrých výsledků

Kam s ní, s tou květinou?
Ohodnoťte příspěvek
Comments are closed.