Jaké jsou negativní fáze vztahu?

Jaké jsou negativní fáze vztahu?

Rozdíl je v tom, zda to daný vztah ustojí nebo vzdá. Zda jsou partneři přesvědčeni, že musí vyvinout aktivitu, aby problémy překonali nebo se raději vzdají, neboť to i tak nemá cenu. Pokud se rozhodnete překonat problémy společně, věřte, že vás později nedokáže jen tak něco rozdělit.

naštvaná milenka

Zapomínání na důležité věci

Tato fáze se určitě netýká období zamilovanosti, ale přichází později. Čím jsou páry spolu déle, tím více vnímají jeden druhého jako samozřejmost, a proto zapomínají na mnohé drobné, ale nesmírně důležité momenty. Pochvaly, komplimenty, objetí, projevy náklonnosti, flirtování či ocenění jeden druhého, to vše se v určité fázi vytratí. Pro vztah jsou však právě tyto "drobnosti" pohonnými látkami. Zdravý vztah potřebuje aktivitu a pozitivní povzbuzení v každém okamžiku.

Ignorování a nekomunikace

Jakkoliv děsivě to zní, každý vztah si určitým způsobem musí projít fází, při níž je komunikace trochu těžší. Její následkem je někdy tichá domácnost či úplné ignorování partnera. Ale to jsou přesně ty klíčové momenty – ať dokážete nakonec najít společnou řeč a přijít na to, jak řešit problémy mezi sebou, nebo se vzdáte. Měli byste pochopit, že ignorování není řešením.

Hledání rovnováhy

Jedním z nejdůležitějších atributů v soužití je pochopení, že ve vztahu to není vždy 50 na 50. Jsou období, kdy jeden z partnerů potřebuje více podpory nebo pozornosti než druhý. Někdy to bude 60 na 40 nebo dokonce 80 na 20. Jednou potáhne, například finančně, domácnost jeden, jindy druhý. Důležité je pochopit, že jste tým a v týmu je přirozené, že jednou má formu jeden hráč a jindy druhý. Vše je pouze o tom, najít správnou rovnováhu.
hádka v posteli

Fáze bez sexu

Ať už jsou důvody jakékoliv, odborníci říkají, že i ten nejzdravější vztah si projde i touto fází. Období s menší frekvencí sexu a intimity je přirozené a přechodné a setká se s ním nejeden pár. Podobně jako pro všechny ostatní fáze je důležité, aby partneři spolu komunikovaly a hledali řešení, které bude přijatelné pro oba. Jindy zase může přijít fáze, když pár má větší chuť na intimitu a sex. I když se vám to může zdát jako na houpačce, není třeba se stresovat.

Comments are closed.